Aktualności

Codzienność w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

 Elbląg, dnia 28.07.2020 r.

Tegoroczne lato jest dla nas wszystkich wyjątkowe. Z powodu pandemii, zmuszeni jesteśmy zrezygnować z wielu zaplanowanych zajęć i wycieczek, jednak nie tracimy pogody ducha i chęci do spędzania wspólnego czasu w sposób aktywny i pożyteczny. Sprzyja temu umiejscowienie naszego Domu, położonego w malowniczej miejscowości i na pięknym jej terenie. 
Na tym właśnie terenie, dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu kadry i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie, powstał przepiękny ogród różany. Jest to miejsce, w którym uczestnicy bardzo chętnie się relaksują podczas czasu wolnego.
Spacerując po terenie naszego Domu, można podziwiać również wspaniałe rabatki obfitujące w kolorowe kwiaty.  W tym roku obficie obrodził także nasz ogród, z którego owoce i warzywa są poddawane obróbce w pracowni kulinarnej. Powstają z nich przetwory oraz zdrowe dania spożywane na bieżąco. Nowym, cieszącym się dużym zainteresowaniem elementem na naszym terenie, jest wędzarnia.  Wiedzę na temat procesu wędzenia, jego charakterystyki i dostępnych metod, chętnie pogłębiają zarówno panie jak i panowie. 
Czas spędzony na świeżym powietrzu ma dla nas szczególe znaczenie, a duży wachlarz możliwości sprawia, że każdy znajduje tu coś dla siebie. 
 
   
   
 
Czytaj więcej

Wyjazd uczestników ŚDS w Kwietniewie do Ośrodka Wypoczynkowego Stokrotka w Stegnie

 Elbląg, dnia 15.07.2020 r.

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie w tym roku tradycyjnie wybrali się nad morze. Ośrodek Stokrotka znajduje się w Województwie Pomorskim w miejscowości Stegna na Mierzei Wiślanej nad Zatoką Gdańską na terenie pięknego sosnowego lasu . Nasz turnus odbył się w dniach od 6 do 8 lipca 2020 roku.
Wszelkie wydarzenia, w których braliśmy udział, odbywały się w zaostrzonym reżimie sanitarnym i zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz z przestrzeganiem wszystkich środków bezpieczeństwa Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
Po zakwaterowaniu, uczestnicy zostali zapoznani z harmonogramem pobytu nad morzem. Poza treningami życia codziennego, pobyt nad morzem umożliwił nam nowe doświadczenia- talasoterapia- forma terapii, wykorzystująca morski klimat i sylwoterapia- terapia realizowana poprzez przebywanie wśród drzew. Spacery i odpoczynek na świeżym powietrzu wpłynęły kojąco na nasze samopoczucie.
 
    
          
 
Czytaj więcej

INFORMACJA

 Elbląg, dnia 18.06.2020 r.

 

Zarząd Elbląskiego Stowarzyszenia Organizatorów Pomocy Społecznej informuje, że z dniem 25.06.2020 r. rozpoczyna działalność Ośrodek Integracyjno-Wypoczynkowy "STOKROTKA" w Stegnie.

 

Czytaj więcej

Wznowienie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Jegłowniku

 Elbląg, dnia 03.06.2020 r.

Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Jegłowniku informuje, że od poniedziałku 01.06.2020 r. wznowiono zajęcia terapeutyczne dla uczestników. 
Działalność placówki została wznowiona w zaostrzonym reżimie sanitarnym, zgodnie z rekomendacjami przygotowanymi przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,  z przestrzeganiem wszystkich środków bezpieczeństwa Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministra Zdrowia.  Opracowane procedury zostały przekazane zarówno pracownikom, uczestnikom jak i rodzicom/opiekunom prawnym.  Zasady i wprowadzone procedury będą obowiązywały do odwołania. 

Wszyscy cieszymy się z możliwości wznowienia działalności placówki.  

W załączeniu krótka fotorelacja. 

 

  

 

 

Czytaj więcej

Wznowienie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie

 Elbląg, dnia 03.06.2020 r.

W dniu 01.06.2020 r. została wznowiona działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie. Ku uciesze naszej oraz stęsknionych Uczestników mogliśmy się ponownie spotkać, porozmawiać, opowiedzieć jak spędzaliśmy ten trudny dla wszystkich czas. Podczas zajęć wzajemnie dbamy o to by każdy czuł się bezpiecznie, dlatego też wprowadziliśmy w życie obowiązujące zasady reżimu sanitarnego. Mamy także nadzieję, że wspólnie odnajdziemy się w nowej rzeczywistości. 
 
 
 
 

 

 
Czytaj więcej

Życzenia Świąteczne

 

                           

 

Czytaj więcej

Informacja

 Elbląg, dnia 06.04.2020 r.

        W związku z zawieszeniem funkcjonowania Środowiskowego Domu Samopomocy  w Jegłowniku z powodu epidemii informujemy, że pracownicy Domu codziennie pełnią dyżury.
       Nawiązują kontakt telefoniczny z uczestnikami, ich rodzicami i opiekunami. Uczestnikom samotnym robią zakupy i realizują recepty. Ponadto w sytuacjach kryzysowych prowadzą z uczestnikami rozmowy wspierające, na bieżąco informują o sytuacji w kraju i zaleceniach Rządu. Pracownicy szyją maseczki, które zostały przekazane wszystkim podopiecznym Domu, mieszkańcom Jegłownika,  a także dla służb  medycznych.
    Wszyscy uczestnicy naszego Domu posiadają numery kontaktowe do kierownika i pracowników domu, aby móc w razie potrzeby nawiązać kontakt. 
     Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych  uczestnikom zostały zawiezione kartki świąteczne.
 
      
 
Czytaj więcej

Informacja

 Elbląg, dnia 02.04.2020 r.

 

W związku z poleceniem Wojewody Warmińsko - Mazurskiego o zawieszeniu działalności Środowiskowych Domów Samopomocy w Kwietniewie i Jegłowniku z powodu COVID-19,  pracownicy podczas pełnienia codziennych dyżurów w trosce o swoich Uczestników utrzymują kontakt telefoniczny oraz osobisty starając się zabezpieczać podstawowe potrzeby; tj. zrobienie zakupów, zrealizowanie recept, rozmowy wspierające. Nasi pracownicy podczas dyżurów szyją maseczki ochronne i dostarczają je swoim podopiecznym oraz przygotowują kartki świąteczne dla wszystkich Uczestników.

 

Czytaj więcej

OGŁOSZENIE

 Elbląg, dnia 16.03.2020 r.

W związku z rozwijającym się wirusem COVID -19 Prezes Zarządu Elbląskiego Stowarzyszenia Organizatorów Pomocy Społecznej w Elblągu podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich porad prawnych i psychologicznych od dnia 17.03.2020 r. do odwołania. 
 
Biuro czynne w godz. 09.00 – 14.00
 
 
                                                                                                           Prezes Zarządu
 
 
 
 
OGŁOSZENIE
 
 
W związku z poleceniem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 11.03.2020 r.  zawiesza się działalność  Środowiskowego Domu Samopomocy  w Jegłowniku i Kwietniewie od dnia 12.03.2020 r. do odwołania.
 
W w/w placówkach pełnione są dyżury przez pracowników tych domów.
W sytuacjach trudnych osoby samotne wymagające interwencji prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami domów.
ŚDS Kwietniewo – 55/230-45-28
ŚDS Jegłownik – 55/231-24-37
 
                                                                   Zarząd Stowarzyszenia 

 

 
Czytaj więcej
<< ... 3 4 5 6 7

 


  


                                                                                                                     
.