Aktualności

OGŁOSZENIE

 Elbląg, dnia 16.03.2020 r.

W związku z rozwijającym się wirusem COVID -19 Prezes Zarządu Elbląskiego Stowarzyszenia Organizatorów Pomocy Społecznej w Elblągu podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich porad prawnych i psychologicznych od dnia 17.03.2020 r. do odwołania. 
 
Biuro czynne w godz. 09.00 – 14.00
 
 
                                                                                                           Prezes Zarządu
 
 
 
 
OGŁOSZENIE
 
 
W związku z poleceniem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 11.03.2020 r.  zawiesza się działalność  Środowiskowego Domu Samopomocy  w Jegłowniku i Kwietniewie od dnia 12.03.2020 r. do odwołania.
 
W w/w placówkach pełnione są dyżury przez pracowników tych domów.
W sytuacjach trudnych osoby samotne wymagające interwencji prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami domów.
ŚDS Kwietniewo – 55/230-45-28
ŚDS Jegłownik – 55/231-24-37
 
                                                                   Zarząd Stowarzyszenia 

 

 
Czytaj więcej

Dzień Kobiet i Mężczyzn w ŚDS w Kwietniewie

 Elbląg, dnia 10.03.2020 r.

Marzec to miesiąc, w którym świętujemy Dzień Kobiet i Mężczyzn. Jak każdego roku postanowiliśmy wspólnie uczcić te dwa Święta, przygotowując sobie wzajemnie niespodzianki. 
Z okazji Dnia Kobiet panowie przygotowali występ artystyczny, podczas którego wykonali najpiękniejsze polskie przeboje o kobietach. Wszyscy doskonale się przy tym bawili. 
Panie z okazji Święta Panów przygotowały wierszyki z życzeniami, które uroczyście odczytały. 
Ten wyjątkowy dzień postanowiliśmy uczcić wręczając sobie także podarunki. 
Był to bardzo miły i uroczysty dzień.
 
 
 
 
Czytaj więcej

Występ grupy teatralnej i warsztaty rękodzielnicze w ŚDS w Kwietniewie

 Elbląg, dnia 10.03.2020 r.

W dniu 5 marca bieżącego roku w Środowiskowym Domu w Kwietniewie miało miejsce szczególne wydarzenie. W murach naszego Domu gościliśmy bardzo miłych gości - dzieci i pracowników zaprzyjaźnionej z naszym Ośrodkiem - Szkoły Podstawowej w Rychlikach. 
Do tego wydarzenia grupa teatralna naszego Domu przygotowywała się od kilku tygodni, by móc przed gośćmi wystawić sztukę pt. „Na straganie” autorstwa Jana Brzechwy. Występ naszych uczestników dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, za które dzieci podziękowały gromkimi brawami. Po występie nadszedł czas kolejnej atrakcji, podczas której nasi uczestnicy przedstawili dzieciom ciekawostki dotyczące zwyczajów wielkanocnych.  Wprowadzeni w świątecznym klimat mali goście, zostali zaproszeni do pracowni rękodzielniczej, gdzie odbyły się warsztaty szycia wielkanocnych króliczków. Gotowe maskotki dzieci mogły zabrać na pamiątkę do swoich domów.
Dziękujemy serdecznie za odwiedziny i wspólnie spędzony czas.
 
 
 
 
 
Czytaj więcej

Turniej warcabowy w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

 Elbląg, dnia 04.03.2020 r.

W dniu 3 marca 2020 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie odbył się turniej warcabowy z udziałem zaroszonych gości. Warcaby to bardzo ciekawa gra strategiczna,która na co dzień dostarcza nam wielu emocji i przyczynia się do rozwoju wyobraźni. W ramach treningu rozwijania zainteresowań pod opieką terapeutów uczestnicy codziennie przygotowywali się do Turnieju.
 
Tego dnia mury naszego Domu odwiedzili następujący goście- Środowiskowy Dom Samopomocy w Ostródzie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Przezmarku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jegłowniku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolnicy, Środowiskowy Domu Samopomocy w Suszu oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubawie. Każdy z wymienionych Domów wytypował dwóch zawodników, którzy rywalizowali z zawodnikami wybranymi drogą losową. Zwycięzca przechodził do kolejnych rund, rozpoczynających się ponownym losowaniem przeciwnika. 
 
Rezultatem zaciętej rywalizacji było wyłonienie trzech zwycięzców Turnieju-  miejsce pierwsze zajął pan Sławomir z Jegłownika, drugie miejsce należało do pana Zdzisława z Przezmarka, zaś miejsce trzecie wywalczyła pani Krystyna z Susza. 
 
Po wysiłku umysłu nadszedł czas na wspólny posiłek, który upłynął w miłej atmosferze. 
 
Celem spotkania była przede wszystkim integracja uczestników oraz obudzenie ducha sportowej rywalizacji, a także promowanie zasady fair play i rozwijanie umiejętności myślenia w sposób strategiczny. Dziękujemy serdecznie za udział w Turnieju i wspólnie spędzony czas. 
 
 
 
 
 
 
Czytaj więcej

Udział uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie w Mszy Świętej z okazji Środy Popielcowej

Elbląg, dnia 27.02.2020 r. 

 

Środa Popielcowa jest w kalendarzu katolickim pierwszym dniem Wielkiego Postu. Jest to dzień pokuty, który przypada na 46 dni przed Wielkanocą. Tego dnia podczas liturgii słowa kapłan posypuje głowy wiernych popiołem, co zastępuje akt pokuty.

Nasi uczestnicy wraz z kadrą 26 lutego 2020 roku wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w Kościele przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kwietniewie. Mszę koncelebrował ksiądz Piotr Łatacz- proboszcz miejscowej Parafii. Nasi uczestnicy tego dnia wzięli czynny udział we Mszy Świętej, czytając Pismo Święte i przynosząc Dary.

Na tę okoliczność podczas treningu muzykoterapii nasi uczestnicy pod opieką pana Piotra Binder przygotowali Pieśni Wilkopostne- „Krzyżu Chrystusa”, „Święty Boże, Święty Mocny”, „Przyjdź mój Jezu” oraz „Bóg jest Światłością”, które uroczyście odśpiewali w Kościele przy akompaniamencie terapeuty.

Występ i udział we Mszy umocnił nas w wierze i przyczynił się do artystycznego rozwoju. 

 

 

   

 

 

Czytaj więcej

Tłusty czwartek w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie

 Elbląg, dnia 24.02.2020 r.

Tłusty czwartek to dzień określany przez kalendarz chrześcijański jako ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Dzień ten rozpoczyna ostatni tydzień karnawału i nazywany jest Zapusty. Tradycyjnie tego dnia dozwolone jest objadanie się. Jest to święto ruchome i w tym roku przypadło na czwartek 20 lutego.
Najpopularniejszą potrawą tego dnia są pączki i faworki, więc nie mogło ich zabraknąć także w naszym Domu. Obowiązek skosztowania przysmaków tego dnia ma każdy. Od wczesnego poranka w naszej kuchni było gwarno. Do rywalizacji w konkursie na najlepszy pączek stanęły cztery drużyny. Po całym budynku roznosił się zapach przygotowywanych w ramach treningu kulinarnego słodkości. Ogromną radość sprawiło wszystkim dekorowanie przygotowanych pączków i donutów. Po intensywnej pracy nadszedł czas na oczekiwaną od rana konsumpcję. Po obiedzie wszyscy mieli możliwość spróbowania pyszności. Jury było jednogłośne- wszystkie pączki wygrywają- tak brzmiał werdykt naszych uczestników. Był to dzień obfitujący w słodkości i doskonałą zabawę.
 
 
  
 
Czytaj więcej

Udział uczestników ŚDS w Kwietniewie w Balu Walentynkowym w Wolnicy

 Elbląg, dnia 18.02.2020 r.

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie  w dniu 14 lutego 2020 roku wzięli udział w Balu Walentynkowym, którego organizatorem był Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolnicy. Przygotowania do wyjazdu trwały od kilku dni. W pracowni plastycznej powstał walentynkowy obraz, zaś pracownia kulinarna zadbała o przygotowanie pysznego ciasta na wyjazd. 
Wszystkich zebranych powitała i do wspólnej zabawy zaprosiła kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolnicy pani Małgorzata Kozioł. Podczas tańca odbyły się liczne konkursy i zabawy taneczne. Nasz uczestnik pan Marek Chilmanowicz został królem balu. Po zabawie nadszedł czas wspólnego obiadu i słodkiego poczęstunku.
Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i wspólną zabawę. 
 
 
 
 
 
Czytaj więcej

Zabawa Walentynkowa w ŚDS w Kwietniewie

 Elbląg, dnia 18.02.2020 r.

W dniu 14 lutego 2020 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwietniewie odbyła się zabawa z okazji Walentynek. Przy dźwiękach piosenek o miłości przystąpiliśmy do wspólnego wykonywania kartek walentynkowych. Nie mogło zabraknąć akcentu muzycznego- tego dnia w murach naszego Domu wybrzmiewały przepiękne miłosne przeboje. Każdy uczestnik miał szanse zaśpiewania ulubionego  przeboju o miłości. Podczas zabawy kosztowaliśmy słodkiego poczęstunku. 
Na koniec zabawy odczytane i wręczone zostały Walentynki. Bawiliśmy się doskonale.
 
 
 
  
 
Czytaj więcej

1 % POMÓŻ NAM POMAGAĆ

 

 

KRS: 000001304

Elbląskie Stowarzyszenie Organizatorów Pomocy Społecznej

www.esops.pl

Jesteśmy organizacją ludzi, których celem jest pomaganie osobom z różnymi dysfunkcjami zdrowotnymi i społecznymi. Robimy wszystko, aby adekwatnie do potrzeb zdrowotnych psycho-społecznych polepszyć komfort ich życia. W tym celu prowadzimy dwa Środowiskowe Domy Samopomocy w Jegłowniku i w Kwietniewie oraz sezonowo Ośrodek Terapeutyczno- Integracyjny „Stokrotka” w Stegnie.  Swoim podopiecznym oferujemy dzienną opiekę obejmującą m. in. rehabilitację i terapię zajęciową dającą radość i satysfakcję, oraz wykształcającą umiejętności przydatne w codziennym funkcjonowaniu (np. warsztaty kulinarne, stolarskie, ogrodnicze, muzykoterapia).

Naszą największą potrzebą jest zgromadzenie środków na wkład własny, które przeznaczymy na zakup samochodu do przewozu naszych uczestników na zajęcia terapeutyczne do ŚDS w Jegłowniku.

Twój 1 % podatku to szansa na zakup samochodu.

 

 

Czytaj więcej

Zajęcia z języka niemieckiego w ŚDS w Jegłowniku

 Elbląg, dnia 12.02.2020 r.

 

W dniu 12.02.2020 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Jegłowniku odbyły się pierwsze zajęcia z nauki  języka niemieckiego, prowadzone przez Panią Katarzynę Szutkiewicz ze Szkoły Językowej Perfect English. Podopieczni uczestniczący w dzisiejszej lekcji wykazali się dużą otwartością na nowe doświadczenie, przełamali wewnętrzną barierę i swobodnie powtarzali nowe słowa w obcym języku. Od prowadzącej otrzymali podręczniki, dzięki którym nauka okazała się jeszcze przyjemniejsza. Zajęcia w ŚDS będą odbywać się cyklicznie dwa razy w tygodniu. 

 

 

 

Czytaj więcej
<< ... 3 4 5 6 7

 


  


                                                                                                                     
.